Pozor: Web nemusí zcela odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů (zák. č. 257/2016 Sb.). Články totiž již mohou obsahovat neaktuální informace.

Jak probíhá refinancování půjček

28. června 2015

Lidé obvykle bývají věrní jedné bance, u které mají sjednáno několik bankovních produktů, včetně úvěru. Přitom převedením úvěru do jiné banky mohou ušetřit nemalé peníze. Zkuste se zeptat u konkurence, jaké podmínky Vám nabízí po převedení půjčky, a zjistěte si, kolik celkem ušetříte. Téměř vždy se refinancování půjčky vyplatí.

Nebojte se refinancování půjček

Refinancování půjček je v podstatě převedení půjčky od jednoho věřitele (banky či nebankovní společnosti) k jinému věřiteli. Důvodem refinancování bývá výhodnější úrok, prodloužená doba splatnosti či nižší měsíční splátky u nového věřitele. U větších půjček můžete takto ušetřit až tisíce korun.

Kromě úroků vždy porovnejte i celkovou cenu úvěru (RPSN). Aby bylo refinancování výhodné, měla by být částka za splacení nového úvěru nižší než celková částka nesplacené části úvěru ve staré bance.

Jak refinancovat půjčku?

Nejjednodušší je navštívit pobočku nové banky, kde Vám refinancování půjček vysvětlí a zjistí, zda je možné půjčku převést. Samotný převod půjčky nová banka zařídí za Vás, obvykle k tomu požaduje pouze kopii smluvní dokumentace Vaší stávající půjčky. Převedení v průměru trvá jeden týden. Refinancovat můžete i on-line. Stačí Vám k tomu přístup na internet a skener na zaslání potřebných dokladů a dokumentů.

Co lze refinancovat?

Refinancovat lze hotovostní půjčky, neúčelové půjčky, hypotéky, konsolidované půjčky a u některých bank i účelové půjčky na nákup automobilu.

Proč uvažovat o refinancování?

Úrokové sazby v rámci konkurenčního prostředí stále klesají, proto máte šanci získat nižší úrokovou sazbu, než jaká byla v době sjednání Vaší staré půjčky. Již nebudete platit některé zbytečné poplatky za poskytnutou půjčku. Ke schválenému refinancování Vám banka nabídne i možnost půjčit si další peníze. Sníží se Vám měsíční splátka, čímž se uleví Vašemu rodinnému rozpočtu.


Další tipy:

Půjčka před výplatou – rychlá, ale drahá záplata
Podnikatelské úvěry Fio Banka
Jak používat kreditní kartu
Co je to směnka
Jak probíhá refinancování půjček

Co je to ESG investování?
SMS půjčka bez poplatku 1 Kč
Nejvýhodnější konsolidace půjček
Zuno půjčka
Půjčka ještě dnes na účtě
Rychlé půjčky Liberec
Půjčka CreditOn
Kam můžeme investovat


Doporučujeme:

Půjčka 50000 Kč patří mezi často žádané a oblíbené půjčky. Bližší informace o nabídce těchto půjček se dozvíte na půjčka50000-ihned.cz

Půjčka bez doložení příjmu - online půjčka, u které nemusíte dokládat, kolik vyděláváte.

S výběrem kávovaru Vám poradíme na stránkách www.kávovary-informace.cz.

Potřebujete půjčku 150000 na auto, na bydlení, nebo zkrátka na cokoliv? Navštivte stránky Půjčka-150000.cz

Ze světa půjček:

Něžnější část populace jistě využije půjčku pro ženy, která je šitá na míru finančním potřebám žen. A pokud vám chybí peníze napříkla na vybavení domácnosti, můžete využít půjčku do 20000 ihned.

Trh půjček ale nabízí také další možnosti – kupříkladu Půjčky na ruku ihned nebo rychlou půjčku bez registru jako příklady nebankovních půjček. Pro ty, kteří mají více půjček a chtějí je sloučit do jedné je tady pak konsolidace půjček bez registru.


© 2019 iPůjčka-ještě-dnes.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.