Pozor: Web nemusí zcela odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů (zák. č. 257/2016 Sb.). Články totiž již mohou obsahovat neaktuální informace.

Kam můžeme investovat

Půjčka ještě dnes - žádný problém

Máte našetřenou větší či menší částku peněz a rádi byste tyto úspory zhodnotili vhodnou investicí? Můžete využít jak téměř bezrizikových bankovních zhodnocovacích produktů, tak i například podílových fondů nebo akcií. O co tedy jde?

Spořící účet

Spořicí účty jsou jednou z takových možností investice, které většinou přijdou ihned na mysl většině z nás. Do vytvořeného spořícího konta vložíme peníze, které se daným úrokem zhodnocují.

Výhoda: Peníze máte kdykoliv k dispozici.

Nevýhoda: Výše úroku bývá žalostná a pokud vezmeme v úvahu i míru inflace, stává se ze spořicího účtu spíše prodělečný produkt.

Termínovaný vklad

Další zhodnocovací finanční produkt, nabízený bankami a družstevní záložny. Po vložení peněz na účet se po určitou dohodnutou dobu zhodnocují v závislosti na výši úroku (ten může být fixní nebo pohyblivý), na rozdíl od spořicích účtů mají ale nižší likviditu. Je určený jak fyzickým osobám, tak i podnikatelům, přičemž minimální hodnota vkladu se liší (1000 až 100 000 Kč).

Výhoda: minimální až nulové riziko (uložené peníze jsou ze zákona pojištěné do 100%).

Nevýhoda: Na termínovaný účet nelze posílat výplatu či zde vykonávat jiné peněžní transakce, je určen výhradně pro tento účel. Peníze nelze vybrat dříve než v předem dohodnutém termínu. Opět výnos nebývá vysoký.

Podílové fondy

Podílové fondy si můžeme představit jako společný fond několika investorů, jehož objem/majetek je tvořený právě z vkladů jeho jednotlivých investorů. Investiční společnost (správce fondu) vložené peníze vhodně investuje do cenných papírů a tím jejich hodnotu násobí. Každý z investorů získává podíl na majetku dle výše jeho vkladu. Podílové fondy nabízí většinou banky, např. ING Bank nebo ČSOB.

Určitě se předem poraďte s investičním odborníkem nebo bankéřem ohledně volby adekvátního fondu, předem vše důkladně prostudujte. Svého investičního poradce si můžete „proklepnout“ zde peníze.cz (vyhledávání jak v rejstříku ČNB, tak i v rejstříku finančních subjektů na peníze.cz)

Nevýhoda: výnos není bezrizikovýa závisí na aktuální situaci na finančních trzích, tudíž zisk není nijak garantován.

Akcie

Akcie je cenný papír, jehož koupí se jeho majitel stává vlastníkem určitého majetkového podílu dané společnosti, a to podílu většího či menšího. Výnos z akcií tkví buď ve vyplacení podílu na zisku společnosti nebo zvýšení ceny akcie na burzovním trhu, či obchodování s akciemi.

Výhoda: Nakoupit nebo prodávat akcie je možné i přes internet, stejně tak i sledovat aktuální ceny a hodnoty akcií.

Nevýhoda: Je potřebné být již zkušený v oblasti finančních trhů. Výnos není předem zajištěný, ceny akcií mohou velmi kolísat, je třeba umět správně odhadnout vývoj trhu, což se někdy může vymknout z rukou i zkušeným investorům.

Tip:

Zjistěte, co přesně znamená ESG investování a jak může ovlivnit vaše finanční rozhodnutí. Tento článek se zaměřuje na environmentální, sociální a správní aspekty této formy udržitelných investic.


Další tipy:

Půjčka před výplatou – rychlá, ale drahá záplata
Podnikatelské úvěry Fio Banka
Jak používat kreditní kartu
Co je to směnka
Jak probíhá refinancování půjček

Co je to ESG investování?
SMS půjčka bez poplatku 1 Kč
Nejvýhodnější konsolidace půjček
Zuno půjčka
Půjčka ještě dnes na účtě
Rychlé půjčky Liberec
Půjčka CreditOn
Kam můžeme investovat


Doporučujeme:

Půjčka 50000 Kč patří mezi často žádané a oblíbené půjčky. Bližší informace o nabídce těchto půjček se dozvíte na půjčka50000-ihned.cz

Půjčka bez doložení příjmu - online půjčka, u které nemusíte dokládat, kolik vyděláváte.

S výběrem kávovaru Vám poradíme na stránkách www.kávovary-informace.cz.

Potřebujete půjčku 150000 na auto, na bydlení, nebo zkrátka na cokoliv? Navštivte stránky Půjčka-150000.cz

Ze světa půjček:

Něžnější část populace jistě využije půjčku pro ženy, která je šitá na míru finančním potřebám žen. A pokud vám chybí peníze napříkla na vybavení domácnosti, můžete využít půjčku do 20000 ihned.

Trh půjček ale nabízí také další možnosti – kupříkladu Půjčky na ruku ihned nebo rychlou půjčku bez registru jako příklady nebankovních půjček. Pro ty, kteří mají více půjček a chtějí je sloučit do jedné je tady pak konsolidace půjček bez registru.


© 2019 iPůjčka-ještě-dnes.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.