Pozor: Web nemusí zcela odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů (zák. č. 257/2016 Sb.). Články totiž již mohou obsahovat neaktuální informace.

Kreditní karta - jak ji správně používat

Půjčka ještě dnes - žádný problém

11. října 2015

Kreditní kartu vlastní v dnešní době drtivá většina lidí. Ačkoli se jedná o trend současné doby, její nesprávné používání se může majitelům nepěkně prodražit. Karta rozhodně nepatří do rukou těch, kteří se neumí ovládat a neumí si uhlídat výši svého utrácení.

V dnešním článku vám poradíme, jak kreditní kartu používat efektivně.

Máte dluh? Zaplaťte jej včas!

U každé kreditní karty existuje bezúročné období, které zpravidla trvá od 45 do 50 dní. Jestliže máte na kartě dluh a uhradíte jej právě v tomto období, nezaplatíte ani korunu navíc.

V případě, že tak učinit nestihnete, dlužná částka se navýší o úrok, který se pohybuje kolem 20% ročně. Je tedy dobré dluh uhradit nejpozději v poslední den bezúročného období, nejlépe však samozřejmě s předstihem. Vyhnete se tak placení navíc.

S kreditní kartou nevybírejte

Kreditní karta není debetní karta, ačkoli si to mnoho lidí plete. Kreditní karta není určena pro výběry z bankomatu, neboť je každý výběr zpoplatněn a ihned se vám úročí. (Více o rozdílech mezi kreditní a debetní kartou se dozvíte například zde.) Kreditní kartu tedy používejte pouze k placení útraty na terminálech, výběry by se vám mohly nepěkně prodražit.

Platit můžete malé i velké platby

S kreditní kartou můžete bez obav uhradit jak malé, tak i velké platby. Karty jsou zpravidla nastaveny tak, aby se vám vracela procenta z každé uhrazené platby. Třešničkou na dortu je měsíční výpis, podle kterého nejlépe poznáte, za co jste nejvíce utráceli.

Myslete především na bezpečnost

Kreditní kartu byste měli střežit jako oko v hlavě. Svůj PIN určitě nikomu nesdělujte ani si jej nepište na samotnou kartu. Dobré je si pro veškeré transakce – ať už se bude jednat o výběry z bankomatu, platby v obchodech či platby přes internet – nastavit limity.


Doporučujeme:

Uvažujete o tom, že si vezmete půjčku a hledáte spolehlivé a užitečné informace, které Vám pomohou zorientovat se v nepřeberné nabídce bank a nebankovních společností? Navštivte stránky Maxi-Půjčky.cz


Další tipy:

Půjčka před výplatou – rychlá, ale drahá záplata
Podnikatelské úvěry Fio Banka
Jak používat kreditní kartu
Co je to směnka
Jak probíhá refinancování půjček

Co je to ESG investování?
SMS půjčka bez poplatku 1 Kč
Nejvýhodnější konsolidace půjček
Zuno půjčka
Půjčka ještě dnes na účtě
Rychlé půjčky Liberec
Půjčka CreditOn
Kam můžeme investovat


Doporučujeme:

Půjčka 50000 Kč patří mezi často žádané a oblíbené půjčky. Bližší informace o nabídce těchto půjček se dozvíte na půjčka50000-ihned.cz

Půjčka bez doložení příjmu - online půjčka, u které nemusíte dokládat, kolik vyděláváte.

S výběrem kávovaru Vám poradíme na stránkách www.kávovary-informace.cz.

Potřebujete půjčku 150000 na auto, na bydlení, nebo zkrátka na cokoliv? Navštivte stránky Půjčka-150000.cz

Ze světa půjček:

Něžnější část populace jistě využije půjčku pro ženy, která je šitá na míru finančním potřebám žen. A pokud vám chybí peníze napříkla na vybavení domácnosti, můžete využít půjčku do 20000 ihned.

Trh půjček ale nabízí také další možnosti – kupříkladu Půjčky na ruku ihned nebo rychlou půjčku bez registru jako příklady nebankovních půjček. Pro ty, kteří mají více půjček a chtějí je sloučit do jedné je tady pak konsolidace půjček bez registru.


© 2019 iPůjčka-ještě-dnes.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.