Pozor: Web nemusí zcela odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů (zák. č. 257/2016 Sb.). Články totiž již mohou obsahovat neaktuální informace.

Půjčka před výplatou – rychlá, ale drahá záplata

Půjčka ještě dnes - žádný problém

22.října 2019

Když ihned potřebujeme peníze, máme několik možností: sáhnout do rezerv, požádat o pomoc svou rodinu nebo si vzít úvěr. Častou volbou bývají půjčky před výplatou. Tyto malé půjčky si oblíbili lidé pro jejich dostupnost a rychlý schvalovací proces. Mohou se však prodražit a na poplatcích zaplatíte až několik tisíc korun.

Když malou půjčku, tak pouze jednu

Předvýplatní půjčky vyřídíte z pohodlí domova. Peníze vám přijdou do druhého pracovního dne na účet a můžete si za ně koupit, cokoliv vás napadne. Tyto půjčky jsou však především určeny k úhradě nenadálých výdajů a neměli byste si je sjednávat bez rozmyslu. Vždy mějte aktivní pouze jednu mikropůjčku a snažte se ji splatit z další výplaty.

Vysoké poplatky půjčku prodraží

Rychlé půjčky poskytují nebankovní společnosti. A jelikož kvůli mírným podmínkám podstupují vysoké riziko, že své finance nedostanou zpět, účtují si za každou půjčenou stokorunu či tisícikorunu jednorázové poplatky. Jejich výše se odvíjí od částky, kterou si půjčujete, a mohou dosahovat až několik tisíc korun. Porovnávejte jednotlivé nabídky a využijte internetové srovnávače půjček.

Prodloužení splatnosti jako krajní řešení

Půjčky před výplatou mají tu nevýhodu, že si půjčujete peníze na krátkou dobu – obvykle do 30 dnů musíte půjčku splatit. Pokud tak neučiníte, poskytovatel vám naúčtuje smluvní pokutu. Vyvarujte se této situace a sjednejte si půjčku u společnosti, která nabízí prodloužení doby splatnosti. Počítejte však s tím, že přeplatíte půjčku o desítky procent.

Zvažte každý váš nákup

Prvním krokem k úspoře peněz je nekupovat zbytečnosti, které nepotřebujete ke svému životu. V obchodech plaťte hotovostí, protože při platbě kartou ztrácíte přehled o svých penězích a snadněji utrácíte. V supermarketu se řiďte seznamem a do obchodních center choďte s minimem peněz. Pro přepravu z místa na místo využijte městskou hromadnou dopravu nebo se domluvte na spolujízdě.

Zaměřte se na náklady v domácnosti

Mnoho peněz nám proteče prsty také v domácnosti. Poohlédněte se po levnějším dodavateli energií a zkontrolujte si své stávající pojistné smlouvy. Průběžně vyměňte staré spotřebiče za úsporné a nenechávejte elektroniku v pohotovostním režimu. Snižte teplotu v místnosti o jeden stupeň a nedávejte na radiátory oblečení a ani k nim nepřirážejte nábytek.

Peněžní rezervy jsou základ

Nenechte půjčky zasahovat do svých životů a mějte je stále pod kontrolou. Snažte se předcházet finančním problémům a vytvářejte si dostatečné peněžní rezervy. Odborníci doporučují odkládat si stranou alespoň 10 % ze svých příjmů. Jestliže se vám to nedaří, zaměřte se na své výdaje a zapisujte si je po dobu jednoho měsíce. Zjistíte, za co zbytečně utrácíte a na čem by se dalo ušetřit.


Další tipy:

Půjčka před výplatou – rychlá, ale drahá záplata
Podnikatelské úvěry Fio Banka
Jak používat kreditní kartu
Co je to směnka
Jak probíhá refinancování půjček

Co je to ESG investování?
SMS půjčka bez poplatku 1 Kč
Nejvýhodnější konsolidace půjček
Zuno půjčka
Půjčka ještě dnes na účtě
Rychlé půjčky Liberec
Půjčka CreditOn
Kam můžeme investovat


Doporučujeme:

Půjčka 50000 Kč patří mezi často žádané a vyhledávané půjčky. Bližší informace o nabídce půjček této výše se dozvíte na webu půjčka50000-ihned.cz

Půjčka bez doložení příjmu - online půjčka, u níž nemusíte dokládat, kolik vyděláváte.

Pokud si nejste jistí, jakému kávovaru dát přednost, s výběrem Vám poradí na stránkách www.kávovary-informace.cz.

Potřebujete půjčku 150000 na auto, na bydlení, nebo zkrátka na cokoliv? Navštivte stránky Půjčka-150000.cz

Ze světa půjček:

Něžnější část populace jistě využije půjčku pro ženy, která je šitá na míru finančním potřebám žen. A pokud vám chybí peníze napříkla na vybavení domácnosti, můžete využít půjčku do 20000 ihned.

Trh půjček ale nabízí také další možnosti – kupříkladu Půjčky na ruku ihned nebo rychlou půjčku bez registru jako příklady nebankovních půjček. Pro ty, kteří mají více půjček a chtějí je sloučit do jedné je tady pak konsolidace půjček bez registru.


© 2019 iPůjčka-ještě-dnes.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.