Pozor: Web nemusí zcela odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů (zák. č. 257/2016 Sb.). Články totiž již mohou obsahovat neaktuální informace.

Bankovní nebo nebankovní půjčku?

Online půjčka snadno a rychle

20. května 2015

Půjčky můžeme v zásadě rozdělit na bankovní a nebankovní, přičemž každá z těchto půjček má jisté výhody a nedostatky.

Na této stránce se dozvíte o základních vlastnostech půjček od bank a nebankovních institucí.

Bankovní půjčky – výhody a nevýhody

V první řadě se vždy doporučují půjčky od bank, protože jsou nejsolidnější, nejspolehlivější a je zde řádně prověřen poskytovatel půjčky. U bankovních společností si můžete půjčit menší i větší částky.

Pokud máte zájem o menší sumu peněz, tak uspějete u většiny bank. Jestliže máte zájem o půjčení většího finančního obnosu, připravte se na zdlouhavější vyřizování a ověřování Vaší schopnosti splácet (bonita, potvrzení o výši příjmu, nahlížení do registru dlužníků apod.). Může se také stát, že vzhledem k některým okolnostem Vám banka nakonec půjčku neschválí.

Jednoznačnou výhodou bankovní půjčky, ve srovnání s nebankovní půjčkou, je menší úrok. Neminou Vás však nejrůznější poplatky, a to například poplatek za vedení účtu, poplatek za vyřízení úvěru aj. Bankovní poplatky se u jednotlivých bank značně liší.

Nebankovní půjčky – přednosti a úskalí

Byť jsou bankovní půjčky obecně považovány za solidnější, existuje i velké množství slušných nebankovních institucí. Nebankovním půjčkách nemůžeme upřít její nespornou výhodu, a tou je flexibilita. Vyřízení nebankovní půjčky je mnohdy rychlé a snadné (například prostřednictvím internetu či telefonu), půjčku si lze sjednat z pohodlí domova a klient není většinou nijak zvlášť prověřován, jako je tomu u banky.

Výhody jsou však „vykoupeny“ vyšší úrokovou sazbou nebo sazbou RPSN a vyššími sankcemi za nesplácení. Nutno také podotknout, že nebankovní společnosti půjčují menší finanční obnosy než banky.


Další tipy:

Půjčka před výplatou – rychlá, ale drahá záplata
Podnikatelské úvěry Fio Banka
Jak používat kreditní kartu
Co je to směnka
Jak probíhá refinancování půjček

Co je to ESG investování?
SMS půjčka bez poplatku 1 Kč
Nejvýhodnější konsolidace půjček
Zuno půjčka
Půjčka ještě dnes na účtě
Rychlé půjčky Liberec
Půjčka CreditOn
Kam můžeme investovat


Doporučujeme:

Informace na téma půjčka 20000 jště dnes semůžete dovědě také například na Maxi-Půjčky.cz

Půjčka bez doložení příjmu - online půjčka, u které nemusíte dokládat, kolik vyděláváte.

Potřebujete půjčku 150000 na auto, na bydlení, nebo zkrátka na cokoliv? Navštivte stránky Půjčka-150000.cz

Půjčka 50000 Kč patří mezi často žádané a oblíbené půjčky. Bližší informace o nabídce těchto půjček se dozvíte na půjčka50000-ihned.cz

S výběrem kávovaru Vám poradíme na stránkách www.kávovary-informace.cz.

Ze světa půjček:

Na Trhu půjček online se dnes můžeme setkat s celou škálou úvěrových produktů. Společnosti poskytující půjčky nás doslova bombardují svojí nabídkou. V dnešních dnech je velmi populární napřiklad půjčka do 20000 ihned a z nebankovních produktů zejména rychlá půjčka bez registru a půjčky na ruku ihned.

Konsolidace půjček bez registru je tady zase pro ty, kdo už dvě nebo více půjček mají a chtějí platit méně. V neposlední řadě je potřeba zmínit bankovní i nebankovní půjčku pro ženy – zaměřenou na ženy a jejich finanční potřeby.






© 2019 iPůjčka-ještě-dnes.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.