Pozor: Web nemusí zcela odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů (zák. č. 257/2016 Sb.). Články totiž již mohou obsahovat neaktuální informace.

Obecné pojmy

25. července 2015

RPSN

RPSN je zkratkou pojmu „roční procentní sazba nákladů“. Při uzavírání půjčky se nelze řídit jen podle úroků, protože musíme brát v potaz i další ukazatele (splácení, poplatky,...). RPSN je proto dobrým univerzálním měřítkem všech úvěrů, jedná se o měřítko výhodnosti či nevýhodnosti nabízeného úvěru. RPSN se uvádí v procentech, přičemž čím vyšší číslo RPSN, tím je úvěr pro klienta méně výhodný.

Úrok

Úrok je finanční odměnou za půjčení peněz. Na úroku je v podstatě založen princip půjček. Poskytovatel půjčky má k dispozici určité finanční prostředky, které může na nějakou dobu postrádat, a tak je půjčí jiné osobě. Do sjednané doby se pak poskytovateli vrátí půjčená částka včetně dohodnutého navýšení – úroku.

Kreditní karta

Kreditní karta představuje peněžní rezervu, díky níž může klient nakoupit v obchodě zboží i na dluh. Většina kreditních karet má tu výhodu, že nabízí bezúročné období (tzn. pokud v této době půjčené peníze vrátíte, neplatíte úrok).

Kreditní karta, běžně nazývaná kreditka, bývá často zaměňována s klasickou debetní, čili platební kartou. U platební karty však nemůžete jít při nákupu do mínusu (přečerpat můžete pouze v případě, že máte k platební kartě sjednaný kontokorent, ale to je zase trochu jiný případ).

Kontokorentní úvěr

Kontokorentní úvěr neboli kontokorent je bankovní služba, kterou je možné si sjednat ke svému běžnému účtu. Díky kontokorentu může klient přečerpat z účtu peníze a vzít si tzv. kontokorentní úvěr. Kontokorent je krátkodobou půjčkou a vyznačuje se poměrně vysokými úroky.


Další tipy:

Půjčka před výplatou – rychlá, ale drahá záplata
Podnikatelské úvěry Fio Banka
Jak používat kreditní kartu
Co je to směnka
Jak probíhá refinancování půjček

Co je to ESG investování?
SMS půjčka bez poplatku 1 Kč
Nejvýhodnější konsolidace půjček
Zuno půjčka
Půjčka ještě dnes na účtě
Rychlé půjčky Liberec
Půjčka CreditOn
Kam můžeme investovat


Doporučujeme:

Půjčka 50000 Kč patří mezi často žádané a oblíbené půjčky. Bližší informace o nabídce těchto půjček se dozvíte na půjčka50000-ihned.cz

Informace na téma půjčka 20000 jště dnes semůžete dovědě také například na Maxi-Půjčky.cz

Půjčka bez doložení příjmu - online půjčka, u které nemusíte dokládat, kolik vyděláváte.

S výběrem kávovaru Vám poradíme na stránkách www.kávovary-informace.cz.

Potřebujete půjčku 150000 na auto, na bydlení, nebo zkrátka na cokoliv? Navštivte stránky Půjčka-150000.cz

Ze světa půjček:

Něžnější část populace jistě využije půjčku pro ženy, která je šitá na míru finančním potřebám žen. A pokud vám chybí peníze napříkla na vybavení domácnosti, můžete využít půjčku do 20000 ihned.

Trh půjček ale nabízí také další možnosti – kupříkladu Půjčky na ruku ihned nebo rychlou půjčku bez registru jako příklady nebankovních půjček. Pro ty, kteří mají více půjček a chtějí je sloučit do jedné je tady pak konsolidace půjček bez registru.


© 2019 iPůjčka-ještě-dnes.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.